4 pomysły na to, jak wprowadzić świąteczny klimat do domu

Święta to magiczny czas, który chcemy uczcić w ciepłej i przytulnej, rodzinnej atmosferze. Jednym ze sposobów na stworzenie tego wyjątkowego klimatu jest odpowiednie udekorowanie naszego domu, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie 4 pomysły, które pomogą wprowadzić świąteczny nastrój do Twojego wnętrza.

1. Choinka na święta to główna dekoracja

Tradycyjna choinka jest główną dekoracją wśród wszystkich świątecznych dekoracji. Wybierz naturalną lub sztuczną choinkę i udekoruj ją ulubionymi ozdobami, bombkami, łańcuchem i migoczącymi światełkami. To będzie centralny punkt domu podczas świąt Bożego Narodzenia. Naturalne drzewka wprowadzą dodatkowo zapach lasu, podczas gdy sztuczne są trwałe i mogą być wykorzystywane przez wiele lat.

2. Świeczki i lampiony dla wprowadzenia ciepłego światła i delikatnego zapachu świąt

Poszukaj kolorowych lampionów w różnych kształtach, które wprowadzą do Twojego domu klimat świąt i ciepło, jakiego nie stworzysz innym sposobem. Wybierz dekoracje pasujące do stylu wnętrza, ale nie zapominaj, że powinny się także kojarzyć z Bożym Narodzeniem. Decyduj się na te, do których możesz włożyć świece, bo światełka ledowe, choć ładne, nie mają w sobie tej samej magii, co ogień.
Co więcej, świece o zapachu choinki, cynamonu lub piernika wypełnią dom cudownym aromatem. Prawda jest taka, że te dodatki są nieodłącznym elementem atmosfery Bożego Narodzenia. Możesz wybierać spośród różnych kształtów, rozmiarów i zapachów, aby dostosować je do swojego gustu. Nie zapomnij o bezpieczeństwie – używaj świeczników, podstawek lub zabezpieczenia w postaci wspomnianych już lampionów, aby uniknąć ryzyka wybuchu pożaru.

3. Girlandy i wieńce oraz inne dekoracje na okna

Umieść girlandy świąteczne na drzwiach, oknach lub na kominku. Mogą być naturalne, sztuczne albo z dodatkowym podświetleniem, co dodaje im blasku i wyjątkowego uroku. Wieniec z gałązek sosnowych, udekorowany suszonymi owocami i przewiązany czerwoną wstążką to z kolei doskonały sposób na przywitanie gości, a więc powieś go na drzwiach. Możesz także potraktować go jako główną ozdobę dominującą Wigilijny stół albo uzupełnić nim aranżację wnętrza. To tradycyjne elementy, które wprowadzą świąteczny nastrój do Twojego domu.
Okna dodatkowo możesz przyozdobić sztucznym śniegiem i naklejanymi żelowymi reniferami, śnieżynkami, mikołajami, bombkami czy innymi symbolami świąt. Okna są bardzo istotną częścią domu i można na nich wyeksponować wiele dekoracji, ponieważ podziwiany jest zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

4. Stroiki i inne ozdoby stołu

Stroiki z gałązkami sosnowymi, czerwonymi jagodami i kokardami to piękna ozdoba na stół, ale też na kominek lub okno. To wyjątkowe ozdoby, które można zastosować w każdej przestrzeni. Dodanie do nich świeżych lub sztucznych kwiatów, jagód i innych elementów sprawi, że będą wyglądać wyjątkowo. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić ze szczegółami, ponieważ wywoła to odwrotny do zamierzonego efekt.
Jak jeszcze udekorować blat? Zastawa stołowa w świątecznych kolorach i serwetki z motywami bożonarodzeniowymi to sposób na stworzenie świątecznego nastroju podczas posiłków Bożonarodzeniowe dania smakują jeszcze lepiej, gdy są podane w taki sposób. Wybierz talerze, sztućce, serwetki i obrusy w kolorach takich jak czerwień, zieleń i złoto. Ozdób stół świecami, aby nadać mu elegancji.